Kütusefirmadelt eitava vastuse saanud väikevald ehitas ise tankla

Tankla.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kuna ükski tanklakett polnud Ida-Virumaa Illuka väiksuse tõttu valmis sinna tanklat ehitama, võttis endine Illuka vald asja ise ette; Alexela opereeritav kahe tankuriga tankla avatakse jaanipäevaks.

«Tankimas käimiseks sõidetakse ilmatu maa maha, pool paagitäit läheb selle peale juba ära,» rääkis Alutaguse puhke- ja spordikeskuse tegevjuht Tarmo Kollo Põhjarannikule. «Kas või muruniiduki jaoks kümne liitri bensiini ostmiseks tuli ikka linna sõita. Ja põllumeestel, kes ei tahtnud oma masinate jaoks kütust just hulgi osta, oli selle kättesaamine probleem.»

Kollo sõnul polnud firmad, kellega tankla ehitamisest räägiti, sellest huvitatud − nemad lähtusid rahvaarvust, suvitajaid ja turiste arvestamata. Nii ei jäänudki muud üle, kui tankla valla rahaga ehitada.

Kollo toonitas, et ehituseni jõuti «haldusreformi viljastavates tingimustes» ehk teisisõnu tuli asi enne ühinemist igal juhul ära teha, sest pärast oleks see tegemata jäänudki.

Ligemale 400 000 eurot, mis ehitamiseks kulus, tuli puhtalt endise Illuka valla eelarvest.

Kahe tankuriga − bensiin ja diisel − tankla operaatoriks valiti Alexela. «Sedasorti tanklad − ega Illuka ainuke ole, me opereerime ka näiteks Vormsi, Kihnu ja Sõrve tanklas, millest ükski meile ei kuulu − on kohalike omavalitsuste huvides, ärilist huvi on seal vähe,» ütles ASi Alexela Oil juhatuse liige Ain Kuusik, märkides, et ettevõtja saab investeerida sinna, kus on tootlus taga.

Tagasi üles