Kuivus võtab loomasööda ja viljasaagi

Kuivus teeb põldudele liiga.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Erakordselt kuivad ilmad on rohu- ja viljakasvu kinni pannud ning põllumehi ootavad tänavu ees nii viimaste aegade kehvemad viljasaagid kui ka söödanappus.

Saaremaal Valjala kandis tegutsev viljakasvataja Kaido Kirst ütles Saarte Häälele, et viljaga on probleeme ja koresöödaga pole ka asi kiita. «Mingit head saaki ei tule, vihm on hiljaks jäänud,» märkis ta.

Põllumees rääkis, et paksem muld hoiab niiskust, ent Saaremaal on mullakiht enamasti õhuke ning kuigi kivi võib ju ka niiskust hoida, siis vett sealt ei tule.

Kirst märkis, et 40 päeva jooksul on sademeid olnud ainult kolm millimeetrit. «Ei mäletagi, millal asi nii hull oli. Oleks 30 mm tulnud, siis oleks võib-olla olukord veel rahuldav.»

Kaido Kirstu sõnul oli ainuke pluss see, et eelmisel sügisel oli hästi märg ja pinnavesi oli kevadel kõrge ning tänu sellele mingit niiskust veel on.

Kirst nentis, et üldiselt on kõik põllud ja kultuurid võrdselt ära kuivanud ja tegelikult ei tahagi enam põllu peale vaatama minna. Ainult hernes ja uba on vahest paremas olukorras.

Tagasi üles