Tänasest saab Tallinnast lennata otse Constanta linna

Alates tänasest saab Nordicaga lennata otse Rumeeniasse Constanța linna, mis asub Rumeenia Musta mere puhkusekuurortide piirkonnas.

Eesti inimesed saavad otselennuga Constantasse lennata 29. septembrini. Esialgu toimuvad lennud laupäeviti, kuid 27. juunist lisandub ka kolmapäevane väljumine. Tallinn–Constanța lennureis kestab kaks ja pool tundi. Rumeenia suvituslinn asub 65 kilomeetri kaugusel Bulgaaria piirist ja 150 kilomeetri kaugusel Varna liivarandadest. Musta mere äärsed kuurordid ulatuvad Rumeenia põhjaosas asuvast Doonau deltast Bulgaaria rannikuni lõunas, laiudes 275 kilomeetri pikkusel rannajoonel.

Eesti peaminister Jüri Ratas, Rumeenia peaminister Viorica Dăncilă ja Nordica juhatuse liige Jaan Tamm lennuliini pidulikul avamisel. 

FOTO: Liis Treimann

Constanța on üks riigi vanimaid linnu ja Rumeenia suurim sadamalinn, mis on asutatud umbes 600. aasta paiku. 280 000 elaniku ja rikkaliku ajalooga Constanța asub Musta mere ääres subtroopilises kliimas. Rumeenia rannajoonel on üle 15 puhkusekuurordi, liivarannad ja muud vaatamisväärsused.

Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuhi Toomas Uibo sõnul on Eesti kliendid uue sihtkoha väga hästi vastu võtnud. «Eesti inimesed otsivad puhkuseks uusi ja põnevaid elamusi, mida Constanța kindlasti pakub. Soodsa hinnataseme poolest sobib Rumeenia kuurortlinn eriti hästi noortele ja lastega peredele,» rääkis Uibo.

Eesti lennufirma Nordica on kahe ja poole tegevusaasta jooksul kasvanud piirkonna arvestatavaks regionaallennufirmaks, käitades juba 19 lennukit, ning on seega Eesti läbi aegade suurim lennuettevõte. Nordica ekspordib edukalt lennuteenuseid nii Rootsi, Taani, Poola kui ka Hollandisse ning annab tööd rohkem kui 450 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides.

Tagasi üles