Eesti inflatsioon oli mais euroala kiireim

Eurod.

FOTO: SCANPIX

Eesti inflatsioon oli mais 3,1 protsendi juures euroala kiireim ning Euroopa Liidus tervikuna oli see kiirem vaid 4,6 protsenti Rumeenias.

Euroala aastane inflatsioon oli mais 1,9 protsenti, kiirendes aprillist 0,6 protsendipunkti võrra. Euroopa Liidus oli inflatsiooniks 2 protsenti, võrreldes aprilli 1,5 protsendiga, selgub Eurostati andmetest.

Jättes kõrvale volatiilsed energia ning toidu-, alkohol- ja tubakahinnad oli euroala baasinflatsiooniks 1,1 protsenti, võrreldes aprilli 0,8 protsendiga.

Euroala riikidest oli inflatsioon kiireim 3,1 protsenti Eestis, millele järgnesid 2,9 protsendiga Leedu, 2,7 protsendiga Slovakkia ning 2,4 protsendiga Läti. Aeglaseim oli inflatsioon 0,7 protsenti Iirimaal ja 0,8 protsenti Kreekas.

Euroopa Keskpanga (ECB) inflatsioonieesmärgiks on veidi alla 2 protsendi ning selle saavutamiseks on keskpank tarvidusele võtnud ebatavalised rahapoliitikameetmed nagu kvantitatiivne lõdvendamine (QE) ning madalad intressimäärad.

Neljapäeval teatas ECB, et varaostuprogrammi vähendatakse septembrist poole võrra 15 miljardile eurole kuus ning 2019. aastast see lõpetatakse, juhul kui laekuvad andmed kinnitavad ECB inflatsiooniväljavaadet. Samuti viidati, et inflatsiooni püsival kohandumisel võidakse intressimäärasid tõsta tuleva aasta teises pooles.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles