Rolls-Royce koondab 4600 töötajat

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FILE PHOTO: Rolls-Royce Trent XWB mootor.

FOTO: POOL NEW / REUTERS

Briti Rolls-Royce plaanib restruktureerimise käigus koondada tegevuskulde vähendamiseks 4600 töötajat.

Ettevõte tahab vähendada 2020. aastaks oma kulusid 545 miljoni dollari võrra. Rolls-Royce teatas jaanuaris, et tõmbub mitmetest tegevusvaldkondadest tagasi ja keskendub edaspidi ainult lennukite mootorite valmistamisele. Restruktureerimine läheb ettevõttele maksma 670 miljonit dollarit.

Rolls-Royce aktsia tõusis pärast neljapäevast teadet Londoni börsil kaks protsenti. Ettevõtte heaks töötab praeguse seisuga umbes 50 000 töötajat.

Rolls-Royce on tuntud luksusautode poolest, kuid nad müüsid oma autoäri 1998. aastal BMW-le. Seega on Rolls-Royce Motor täiesti eraldi firma ja koondamised luksusautode tootjat ei puuduta.

Rolls-Royce on viimastel aastatel maadeldnud tõsisiste finantsprobleemidega, sest ettevõtet painavad tehniliselt probleemid oma Trent 1000 lennukimootoriga, mida kasutab Boeing oma 787 reisilennukites.

Möödunud aasta alguses pidi Rolls-Royce maksma kokkuleppemenetluse käigus ligemale 900 miljonit dollarit seoses korruptsioonijuhtumiga, mis puudutas USAd, Suurbritanniat ja Brasiiliat.

Tagasi üles