EfTEN plaanib aasta lõpus uute aktsiate emissiooni

Viljar Arakas.

FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

EfTEN Real Estate Fund III AS plaanib selle aasta neljandas kvartalis korraldada uue aktsiate emissiooni, mille käigus emiteeritavad uued aktsiad annavad õiguse saada dividendi alates 2019. aastast.

Fondivalitseja ei ole veel esitanud finantsinspektsioonile taotlust uue prospekti registreerimiseks ning täpne emissiooni maht ja muud olulised tingimused, sealhulgas see, kellele aktsiaid pakutakse, selguvad hiljemalt oktoobris. Aktsiakapitali suurendamiseks kutsub fond kokku erakorralise aktsionäride üldkoosoleku, seisab Efteni börsiteates.

«Käesolevaks ajaks on EfTEN Real Estate Fund III AS investeerinud kogu senini kaasatud omakapitali, 34,6 miljonit eurot, välja arvatud 1,1 miljonit eurot, mis on suunatud Hortese Tähesaju aianduskeskuse rajamiseks,» avaldas fondi juhatuse liige Viljar Arakas.

«Nagu fondi viimased tehingud näitavad, on hoolimata Balti ärikinnisvaraturu kõrgest hinnatasemest võimalik leida häid riski ja tulu suhtega investeerimisobjekte, mis sobivad fondi investeerimisstrateegiaga. Aktsiaemissionist saadavaid vahendeid plaanib fond kasutada edasise investeerimistegevuse finantseerimiseks, milles juhindutakse jätkuvalt oportunistlikust ja väärtust lisavast investeerimisstrateegiast ning seda ei muudeta,» lisas Arakas.

Tagasi üles