Pixari kaasasutaja lahkub Disney’st alluvate ebasobival viisil embamise pärast

FILE PHOTO: John Lasseter, Chief Creative Officer of Walt Disney and Pixar Animation Studios, speaks during the North American International Auto Show in Detroit, Michigan, U.S. on January 8, 2017. REUTERS/Brendan McDermid/File Photo

FOTO: BRENDAN MCDERMID / REUTERS

Meelelahutus kompanii Walt Disney loominguline juht John Lasseter lahkub selle aasta lõpus ettevõttest, sest teda tabasid süüdistused, et ta embas ja puudutas oma alluvaid ebasobival viisil

Lasseter on olnud nii Disney’st kui ka selle tütarettevõttest Pixar Animation Studiost eemal juba alates novembrist. Seda eemalviibimist nimetati kuuekuuliseks eemalviibimiseks. Eemalviibimise ajal saatis ta kolleegidele kirja, kus palus vabandust kõikide ees, keda ta on soovimatult emmanud või puudutanud, kirjutab The Wall Street Journal.

Kuni aasta lõpuni töötab Lasseter ettevõttes konsultandina, mille järel lahkub täielikult, teatas Walt Disney Company eile. Ühe allika sõnul ei tohiks ta sel ajal külastada ei Pixari ega ka Dieney kontoreid.

Pixari kaasasutaja John Lasseter on üks tuntumaid loovjuhte Hollywoodis. Pärast seda kui Walt Disney võttis 2005. aastal Pixari üle aitas ta ka Disney animastuudiol taas oma hiilgusesse jõuda. Tema järelevalve all valmisid «Lumekuninganna ja igavene talv» ning Zootopia.

Lasseter ise on teinud viis filmi, neist viimase 2011. aastal – Lelulugu, Lelulugu 2, Putukalugu, Autod ja Autod 2.

Tagasi üles