Venemaa võib tõsta käibemaksu

Kreml. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Natalia Seliverstova/Sputnik/Scanpix

Venemaa valitsus kaalub käibemaksu tõstmist 18 protsendilt 20 protsendini, et rahastada president Vladimir Putini määrust Venemaa strateegilistest ülesannetest, kirjutas Vene ärileht Vedomosti esmaspäeval.

See meede tooks riigikassasse kuue aasta vältel kaks triljonit rubla ehk 27,4 miljardit eurot, kirjutas leht. Samuti võib valitsus kaotada 10-protsendise käibemaksu soodusmäära.

Veel kaks triljonit rubla määruse elluviimiseks vajalikust kaheksast triljonist loodetakse saada pensioniea tõstmisega, kuigi pensionireformi täpseid detaile veel heakskiidetud ei ole, ütlesid allikad lehele. Naftatööstuses peaks maksureform tooma triljoni rubla jagu lisatulu ning kolm triljonit rubla peaks tulema uuest taristufondist.

Möödunud nädalal Peterburis toimunud rahvusvahelisel majandusfoorumil ütles Venemaa rahandusminister Anton Siluanov, et lõplikud otsused maksusüsteemi osas peaksid tulema «lähiajal».

Mais presidendi poolt allkirjastatud määruses on loetletud valitsusele 2024. aastaks seatud eesmärgid, et muu hulgas saavutada läbimurre Venemaa teaduslik-tehnoloogilises ja sotsiaalmajanduslikus arengus, tagada riigi rahvaarvu suurenemine, kodanike elatustaseme tõstmine ja tingimuste loomine «iga inimese eneseteostuseks ja talendi avanemiseks».

Tagasi üles