Äriinglid investeerivad idufirmasse 170 000 eurot

FOTO: Eesti Äriinglite Võrgustik EstBAN

Reede õhtul kuulutati idufirmade festivalil Latitude59 välja põhjamaade äriinglite programmi võitja, kes saab 170 000 eurose investeeringu.

Äriinglitelt investeeringu pälvinud ettevõte Fractory.co eesmärgiks on muuta metallitöötluse teenuste ostmist nii, et teenuse tellimine ja selle eest tasumine võtab aega vaid mõned minutid. Meeskond arendas laserlõikuse teenusele automaatse hinnapakkumiste, tellimuste vormistamise ja tarneplatvormi, tuues kokku tootmisettevõtted ja teenusepakkujad. Pikemas perspektiivis lisanduvad laserlõikusele ka teised sama tootmisahela teenuste pakkumised.   

Põhjamaade äriinglite programmi raames esitles end äriinglitele konkursi 15 paremat idufirmat, kellest omakorda valiti välja neli paremat, kelle osas viidi läbi põhjalik analüüs. Lisaks ettevõttele Fractory jõudsid programmi lõppvooru ka FoodDocs, CENOS ja StandByMate. Ingelinvestoritel on soov jätkata läbirääkimisi ka neile investeeringu pakkumiseks.

  • FoodDocs, kes on ühtlasi tänavuse Ajujahi võitja, on välja töötanud programmi, mis annab toidukäitlejatele (restoranid, kohvikud, toidutootjad, lasteaiad, koolid jms) võimaluse luua või digitaliseerida toiduohutuse enesekontrolliplaan, mis tahes keeles ning vähem kui ühe tunniga. Varem võttis see aega nädalaid.  
  • CENOS aitab töötleva tööstuse ettevõtetel viia läbi tehniliste toodete testimise simulatsioone. Platvorm on mõeldud eelkõige väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes soovivad testida oma uusi tooteid võimalikult kiiresti ja ilma suuremate kuludeta. 
  • StandByMate’i tehisintellekt komplekteerib laevameeskonna lähimate sobivate meremeestega. Lühiajaliste töölepingute tõttu on laevanduses erakordselt aktiivne tööturg ning StandByMate muudab värbajate töö oluliselt tõhusamaks ja tagab ametikohtade täitmise optimaalseimate kandidaatidega.

EstBANi president Rein Lemberpuu sõnul kinnitab Põhjamaade äriinglite programmi esimene voor, et nõudlust ühisinvesteeringute järele on nii iduettevõtete kui ingelinvestorite poolt. «Ühest küljest oli programmi eesmärk leida parim idufirma, kes võiks saada 34 äriiingli poolt tehtava ühisinvesteeringu summas 170 000 eurot. Teisalt on Põhjamaade äriinglite programm investorite koostöövorm, mis ühendab eri riikide äriinglid, ja pakub idufirmadele koheselt suuremat investorvõrgustikku, kus on olulisel kohal idufirmade lennutamine uutele turgudele ning teadmiste jagamine,» rääkis ta. 

Tagasi üles
Back