iDeal kampaania

Kes võidab transiidisektori mõõnast?

Kaubarong.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Transiidisektori pikaajalise languse tõttu on tolliladude täitumus madal ning pinnad ise üle aastate soodsalt saadaval.

1Partner Kommertskinnisvara juhi Kirill Viguli sõnul kiratseb eriti Vene transiit ja palju selleks tarbeks ehitatud laopindasid on pooltühjad.

«Headel aegadel ehitati palju, suurelt ja kvaliteetselt. Ka hoonete rajamiseks omal ajal laenu andnud pangad vaatavad seda sektorit suurema tähelepanuga,» sõnas Vigul, lisades, et seetõttu on praegu paljud moodsad laopinnad odavalt rendiks või müügiks saadaval. 

1Partner juhi sõnul on see soodne võimalus logistikaga tegelevatele ettevõtetele, mille äri läheb hästi. «Mitmed sektorid on heas seisus, näiteks puitmajade tootmine ja eksport Põhjamaadesse, ka metallitööstustel paistab edukalt minevat,» selgitas Vigul, kelle sõnul läheb samuti hästi suurtel jaekaubandusettevõtetel, mis pigem ehitavad oma laopinnad ise valmis. «Seetõttu kasvab laopindade vakants laiemalt ning hinnad korrigeeritakse pigem alla,» kommenteeris kinnisvaraekspert.

Viguli sõnul on Tallinnas ja selle lähiümbruses korraliku laopinna üürihind 3,8-4,5 eurot ruutmeeter, millele lisanduvad kulud. Vanade ladude hind jääb kahe ja kolme euro vahemikku ruutmeetrist.

Tagasi üles