Kõrged hinnad eestlasi ei heiduta: korteritehingute arv tõuseb jätkuvalt

Foto on illustratiivne.

FOTO: Liis Treimann

Tänavu aprillis müüdi Tallinnas 772 korterit, mis on 11 protsenti enam kui mullu samal ajal.

Tallinna korteritehingute koguväärtus kasvas aastaga 28 protsenti.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul tehakse palju tehinguid varasemast uuemate ning kallimate korteritega. «Reaalselt pole keskmine ruutmeetri hind oluliselt kasvanud – nõukaaegne Mustamäe kahetoaline maksab sama palju, kui paar aastat tagasi,» ütles Vahter, lisades, et kuigi kodu ostmine võib tunduda praegu kallis, kasvavad ka palgad ning kinnisvara kättesaadavus on pigem paranenud.

Aprillis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1178 ostu-müügitehingut 130 miljoni euro eest, mis on 35 protsenti enam, kui mullu samal ajal. Tallinna korteri ruutmeeter maksis keskmiselt 1794 eurot, mis on samal tasemel kui märtsis, aga 8,1 protsenti mullusest kõrgem. Kalleim korter müüdi 720 000 ning odavaim ühe euroga. 

Aprillis müüdi Tallinnas 29 hoonestatud elamumaa krunti, mis on nelja võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 1,3 miljoni ning soodsaim 30 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi kümme elamumaa krunti, mis on ühe võrra vähem kui märtsis. Kalleim krunt maksis 420 000 ning odavaim 1500 eurot.

Tagasi üles