Uuring: palgatõus aeglustub, enamik tööandjaid palgatõusu ei plaani

Rahakott.

FOTO: Panther Media/Scanpix

CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri värskest küsitlusest selgub, et palgaralli on selleks aastaks pidurdumas – suurem osa küsitluses osalenud tööandjaist lähiajal palgatõusu ei plaani.

«57 protsenti küsitluses osalenud tööandjatest nentis, et ei kavatse oma organisatsioonis järgmise kuue kuu jooksul töötajate põhipalkasid muuta,» ütles tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt pressiteates.

«Samas näitab aga värske uuring, et palgatõusu pidurdumine võib olla kõigest ajutine nähtus, kuna viimase kuue kuu jooksul on paljud organisatsioonid juba põhipalkasid tõstnud,» lisas Auväärt.

«Tõenäoliselt võetakse palkade tõstmise küsimus taas päevakorda sügisel, mil ettevõtted hakkavad valmistuma iga-aastaseks töötasude korrigeerimiseks. Pea iga neljas (23 protsenti) küsitletud tööandja plaanib aga palgatõusu ka järgmise poole aasta sees.»

Viimase kuue kuu jooksul on töötajate põhipalkasid tõstnud rohkem organisatsioone, kui sügisel seda plaanis, kinnitab ka Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

«Mullu oktoobris kavatses lähima kuue kuu jooksul töötajate põhipalkasid tõsta 44 protsenti uuringus osalenud organisatsioonidest, kuid aprillis küsitlusele vastanud organisatsioonidest olid põhipalkasid viimase kuue kuu jooksul tõstnud rohkem kui pooled (62 protsenti),» ütles Seeder. 

«Kuna mõlemale küsitlusele vastasid suures osas samad organisatsioonid, siis võib öelda, et mitmed, kes ei osanud veel sügisel põhipalkade muutust prognoosida, on töötasusid siiski tõstnud. Uuringu tulemused näitavad, et kõige enam mõjutavad tööandjate otsust muuta või mitte muuta põhipalkasid organisatsiooni majandustulemused ja tööjõuturu olukord,» lisas Seeder.

Auväärt lisas, et uuringu andmetel tööjõuvajadus kasvab. «74 protsenti küsitletuist vastas, et plaanib järgneva poole aasta jooksul palgata lisatööjõudu, mida on pisut enam kui sügisel (72 protsenti) ja tuleneb tõenäoliselt hooajalisest tööjõuvajadusest. Uusi töökohti plaanib lähima kuue kuu jooksul luua 45 protsenti tööandjatest.»

Tagasi üles