Trigon ja East Capital ei võta Olympicu aktsiate ülevõtmispakkumist vastu

Joakim Helenius

FOTO: Toomas Huik / PM/SCANPIX BALTICS

Kasiinokompanii Olympic EG kaks suuremat väikeinvestorit, Joakim Heleniuse kontrolli all olev varahaldusfirma Trigon Asset Management ja Rootsi investeerimisfond East Capital teatasid, et ei võta aktsiate ülevõtmispakkumist hinnaga 1,90 eurot aktsia, vastu.

Mõlemad investorid teatasid, et on oma portfellidesse Olympic EG aktsiaid hoopis lisanud.

«Konsortsiumi liikmed leiavad, et pakutav hind, 1,9 eurot aktsia, on ebaõiglaselt madal ning kui vaja, siis kasutame kõiki vahendeid väikeinvestorite kaitseks,» kirjutasid investorid pressiteates.

Mõlemad ettevõtted väitsid ka, et nende teada ei võta pakkumist vastu veel mitu suuremat väikeinvestorit.

Märtsi keskel ütles Joakim Helenius Äripäevale, et võtab Armin Karu ees mütsi maha ja ta on selle raha ära teeninud. Pakkumise madalat hinda kommenteerides leidis siis Helenius, et strateegilised investorid arvestavad kindlasti kõigi riskidega ning paistab, et suurt kasvu pole siin võimalik saada.

Märtsi keskel teatas Olympic EG, et kasiinokompanii suuromanik Armin Karu müüb 68,4 miljonit ettevõtte aktsiat ja suuruselt teine suuromanik Jaan Korpusov 28,8 miljonit aktsiat erakapitalifirmale Novalpina Capital hinnaga 1,9 eurot aktsia. Hiljem tegi Novalpina Olympic EG kõikidele aktsiatele ülevõtmispakkumise.

Tagasi üles