Tasuta ühistranspordi varjukülg: väikebussifirma ootab surmaotsust

Foto on illustratiivne.

FOTO: Arne Trautmann / PantherMedia / Arne Trautmann

Bussifirma H-Liinid tegevjuht Toomas Saag nendib, et tasuta ühistransport Harjumaal tähendaks tõenäoliselt nende ettevõtte likvideerimist.

«Meie põhitööks on Harjumaal maakonnasisene kommertsliinivedu, millega me täidame ära lüngad avaliku ehk riigi poolt doteeritava liiniveo sõidugraafikute vahel. Kui nendel saab sõitmine olema täiesti tasuta, siis ilmselt meie tasulisele liinile enam niipalju reisijaid ei jätku, et liini käigus hoida,» selgitas Saag, lisades, et hetkel opereerib nende ettevõte kolme liiniga – kaugbussiliin Tallinna-Koeru vahel, maakonnabussiliin Tallinn-Riisipere-Nissi-Turba ning väikebussiliin Tallinn-Kose-Ardu, vahendab Äripäev.

Bussifirma tegevjuht lausus, et maakonna kommertsliinide sulgemine tähendaks ka seda, et Kose ja Ardu ning Turba elanike jaoks muutub bussitranspordi regulaarsus oluliselt halvemaks ja neil jääks tööta üle kümne inimese.

Saag lisas, et kütusehinna tõusuga on juba praegu olukord kriitiline, sest piletihinda pole võimalik tõsta, kuna paralleelselt sõidavad kõrval riigi poolt doteeritavad liinid.

Loe lähemalt Äripäevast

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles