Soomlase leiutatud imekork muudab vee alkohoolseks joogiks

Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Soomlasest leiutaja Kaj Pelamo on välja tulnud pudelikorgiga, mis teeb veest alkohoolse joogi. 

Tegemist pole Soome leiutaja esimese erilise pudelikorgiga. Kaj Pelamo on varasemalt välja tulnud ka korgiga, mis muudab tavalise vee gaseeritud veeks või limonaadiks, vahendab Italehti.

Sellised imekorgid maksavad Soome K-poodides kõigest poolteist eurot. Leiutaja uusim saavutus on aga pudelikork, mis teeb veest alkoholi. Uuendusliku toote nimeks on QAP ning toode on hetkel Soome toiduameti Valvira poolt testimisel.

Kork sisaldab 15 milliliitrit kanget alkoholi, mis tuleb segada 220 milliliitri veega. Sellest tekib 5,5 protsendiline alkoholi segu. Kliendid saavad valida gin tonicu, mojito, longero, sangria, aperoli ja caipirinha maitsete vahel. Palemo plaanib oma leiutist müüma hakata Alko poeketis. 

Leiutaja alustas joogikorkide väljatöötamist 2016. aastal. Suure huvi tõttu ostis ta investorite abil endale tootevalmistamise jaoks vajalikud seadmed ning tänasel päeval toodetakse EasySoda Espoo tehases imekorke ööpäeva jooksul juba 24 000 tükki.

Leiutaja soovib tulevikus leiutada ka korgid, mis suudaksid vett puhastada, sest neid saaks eksportida riikidesse, kus kraanivesi on joogiks kõlbmatu. 

Tagasi üles