Suur kahtlustus: kindlustusfirmad eelistavad koostööd ümbrikupalga maksjatega

Ümbrikupalk.

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Liikluskindlustusseltsid eelistavad koostööd ümbrikupalga maksjatega, leiab autode müügi- ja teenindusettevõtete liit AMTEL, kelle sõnul on see nii ebamoraalne kui ka ausat konkurentsi solkiv - seltside sõnul ei ole asi nende kontrolli all.

AMTELi juhatuse liikme Sulev Naruski sõnul märkasid nad probleemi siis, kui nende poole pöördusid autokasutajad, kes kaebasid, et kindlustusfirmad suunavad neid murede korral oma koostööpartnerite poole, kelle juures klient ei ole enne harjunud käima, vahendab Äripäev.

«Vaatasime need firmad üle ja avastasime, et paljud maksavad erakordselt vähe tööjõumakse,» rääkis Narusk, lisades, et ei ole loogiline, kuidas numbrite järgi saavad töötajad kätte umbes 500 eurot kuus, mille eest reaalsuses ei töötaks ükski plekksepp, maaler ega lukksepp. 

Tema sõnul algab normaalne plekksepa, lukksepa ja maalri palk tuhandest eurost, ent kindlustusseltside koostööpartnerite keskmine palk jääb väga tihti alla selle.

Eesti kindlustusseltside liidu juhatuse liige Lauri Potsepp ütles, et niikaua, kuni riik lubab ümbrikupalga maksjatel tegutseda, võib selliseid firmasid ka koostööpartneritena kasutada, märkides sealjuures, et see on maksuameti, mitte kindlustusseltside kontrollida.

Loe lähemalt Äripäevast

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles