LHV kasum vähenes esimeses kvartalis 15 protsenti

LHV Groupi juht Madis Toomsalu.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

​AS LHV Group teenis esimeses kvartalis 4,3 miljonit eurot puhaskasumit, mida on 15,7 protsenti vähem kui aasta varem samal ajal.

Pank teenis kasumist 3,6 miljonit eurot, varahaldus 700 000 eurot ja Leedu äriüksus UAB Mokilizingas 200 000 eurot kasumit, teatas LHV börsile.

LHV Group maksis esimeses kvartalis tulumaksu 2 miljonit eurot ja grupi omakapitali tootlus oli esimeses kvartalis 12,4 protsenti.

Konsolideerimisgrupi kasum oli 2,5 miljoni euro võrra väiksem kui 2017. aasta neljandas kvartalis ja 800 000 euro võrra väiksem kui aasta tagasi, 2017. aasta esimeses kvartalis.

Grupi konsolideeritud laenuportfell kasvas esimeses kvartalis aasta võrdluses 5 protsenti 34 miljoni euro võrra 766 miljoni euroni.

Konsolideeritud hoiused kasvasid 12 protsenti 1,73 miljardi euroni. Selle hulgas kasvasid maksevahendajatega seotud hoiused 126 miljoni euro võrra.

LHV poolt juhitud fondide koondmaht kasvas kvartaliga 2 protsenti, ulatudes 1,1 miljardi euroni.

LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu sõnul jätkusid esimeses kvartalis möödunud aastast ülekanduvad trendid. "Majanduskasv on hoogustunud, siseriiklikke riske maandavad tasakaalus eelarve, avaliku sektori madal võlatase ning positiivne välistasakaal. Peamiste riskidena saab välja tuua kinnisvarasektori kõrge arendusmahu. Krediiditurg on püsinud tugevana," ütles ta börsiteate vahendusel.

"Peame tugevaks tulemuseks, et LHV klientide arv suureneb – panga klientide arv kasvas kvartaliga 6000 võrra ning aktiivsete pensioniklientide arv 1200 võrra," ütles Toomsalu.

LHV avas esimeses kvartalis filiaali Ühendkuningriigis, mille eesmärk on panga finantsvahendajate ärisuuna arendamine. Märtsis teatati uue Eestisse investeeriva teise samba pensionifondi loomisest. Samuti võetis esimeses kvartalis vastu AS-i Inbank poolt tehtud pakkumine UAB Mokilizingas osade omandamiseks. Osaluse müügiga teenib LHV Group 3 miljonit eurot erakorralist kasumit, mistõttu kavatsetakse üle vaadata tänavuse aasta finantsplaan.

LHV Group on finantskontsern ja kapitali pakkuja. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab ligi 380 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab üle 140 000 kliendi. LHV hallatavatel pensionifondidel on rohkem kui 178 000 aktiivset klienti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles