Kiisler tutvustas Abu Dhabis Eesti iduettevõtete edulugusid

Abu Dhabi

FOTO: Dennis Rodekirchen/PantherMedia / Scanpix

Keskkonnaminister Siim Kiisler tutvustas teisipäeval Abu Dhabis toimunud majanduskonverentsil Eesti start-up ettevõtete edulugusid.

Seejuures tõi minister esile ökoinnovatsiooni tähtsuse. «Ökoinnovatsiooniga võib alguse saada väikeettevõtete võidukäik, sest neil on suuremad võimalused mõelda rohelisemalt, lasta fantaasial lennata ning seda ellu viia,» ütles Kiisler pressiteate vahendusel

«Eesti kõrgelt arenenud startupi-kultuur saab olla eeskujuks ökoinnovatsiooni edendamisel kogu maailmas,» lisas keskkonnaminister, kes tutuvustas konverentsil Eesti start-upide edulugusid ning häkatone.

Eestit tutvustas Kiisler ka kahepoolsetel kohtumistel nii Araabia Ühendemiraatide keskkonnaministri Thani bin Ahmed Al-Zeyoudi kui Egiptuse keskkonnaministri Khaled Mohamed Fahmy Abdel Aal’iga. «Iseäranis huvitatud olid ministrid meie riigi ressursitõhusama tööstuse toetusest,» märkis minister. «Seda peeti heaks näiteks, kuidas toimib riigi ja ettevötete partnerlus säästva arengu ja ringmajanduse suunas.»

Majandusajakiri The Economist korraldas Abu Dhabis majanduskonverentsi «Green Business Summit», kus üks esinejatest oli ka keskkonnaminister Siim Kiisler.

Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika riikidele suunatud foorum keskendus majanduskasvu ja keskkonnakaitse tasakaalule ning kestlikkuse tagamisele. Konverentsil   jagati strateegiaid ja kogemusi, kuidas edendada jätkusuutlikkust, kohandada rahvusvahelisi tegevuskavu erinevates riikides ning ärgitada tööstust investeerima innovaatilistesse ja rohelistesse lahendustesse.

Keskkonnaminister ja ÜRO keskkonnaassamblee president Siim Kiisler oli ka üks paneeldiskussiooni esinejatest. Seal arutleti, kas ja kuidas on tajuda USA taganemist Pariisi kliimaleppest, linnade kasvavast tähtsusest kliimamuutustega võitlemisel ning ka sellest, kuidas kaasata ärisektorit poliitilistesse otsustesse.

Keskkonnaminister Kiisler tõi linnade olulisuse teemakäsitluses välja üleilmse linnapeade pakti, millega on võetud kohustus energia- ja kliimaalaste eesmärkide saavutamiseks ning millega on tänaseks liitunud üle 7000 linna üle ilma. «Eesti pealinn Tallinn ja väikelinn Rakvere liitusid selle algatusega juba 2009. aastal, olles esimese 400 liituja seas,» märkis ta.

The Economist poolt korraldatud majandusfoorumil osales rohkem kui 350 juhtivat tööstusjuhti ja poliitikut üle maailma, kes on üleilmse jätkusuutlikkuse tegevuskava esirinnas. The Economist on ingliskeelne nädalakiri, mis vahendab majandus- ja rahvusvahelise poliitika uudiseid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles