Ettevõtlusõppejõud: riik võiks Netšajeva Eurovisiooni kleiti riskikapitaliga rahastada

Tallinn 04.03.2018 Eesti laulu afterparty.

FOTO: SANDER ILVEST/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõu Elari Tamme sõnul võiks riik pakkuda ettevõtjatele võimaluse investeerida eurolauliku Elina Netšajeva kleiti ja lavašõusse vajaminevad 65 000 eurot tingimusel, et kui võit tuleb Eestisse, siis makstakse investeering mitmekordselt tagasi.

«Riigil on raske selgitada 65 000 euro kulutamist lauluvõistluse lavašõule. Eurovisioon võib tunduda kerglane meelelahutus, aga tegelikult on see riigi turundamiseks üks suurema vaatajaskonnaga üritusi. Kui võit tuleks Eestisse, siis on see hiilgav võimalus ligi 200 miljonile televaatajale Eestit kui sihtkohta reklaamida, mistõttu tasub pingutada,» rääkis Tamm.

Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõu sõnul pakuvad kihlvedude korraldajad Eesti võiduvõimaluseks Eurovisioonil praegu keskmiselt 8-10 ühele. «Lavašõu on sama oluline kui laul ise. Riik võiks suurendada oma võidutõenäosust ning maandada riske, pakkudes erainvestoritele võimalust rahaliselt panustada ja teenida edu korral sama koefitsiendiga tagasi,» sõnas Tamm.

«Näiteks kui erainvestor katab 65 000 euro eest lavašõu kulud, siis maksab riik talle vastavalt sõlmitud tulevikutehingule Eurovisiooni võidu korral tagasi kümme korda rohkem ehk 650 000 eurot,» lisas õppejõud.

«Ja see ei olegi üldse suur summa, arvestades igal aastal riigi turundusele tehtavaid kulutusi. Eurovisiooni võit tooks sadu miljoneid televaatajaid ning tuhandeid turiste ja ajakirjanikke, kes Eestisse kohale sõidaks,» kommenteeris Tamm.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles