Moskva: Vene vastus sõltub USA uute sanktsioonide suurusest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Foto on illustreeriv.

FOTO: Sergei Bobylev/Sergei Bobylev/TASS

Vene asevälisminister Sergei Rjabkov ütles esmaspäeval, et on veel vara rääkida USA uutele sanktsioonidele vastamisest, kuni need ei ole tegelikkuseks saanud, Vene vastus sõltub sanktsioonide haardest ja sihtmärkidest.

«Ootame kõigepealt ära, kuni need kehtestatakse. Ma ei tea, täna või mitte täna, see on eraldi küsimus. Kuni neid tegelikkuses ei ole, oleks sellest veider rääkida, peab vaatama, mis välja kuulutatakse, millises mahus, ja kellele on need sihitud,» ütles Rjabkov Moskvas ajakirjanikele.

«Seejärel otsustame, kuidas reageerida. Teeme täiendusi seaduseelnõusse või eraldi seaduse, see ei ole hetkeülesanne ja nõuab eelnevat eritelu,» märkis asevälisminister.

Ühendriigid kehtestavad Venemaale Süüria režiimi korraldatud keemiarünnakuga seoses uued sanktsioonid, võttes sihikule Damaskust varustanud firmad, teatas USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley pühapäeval.

Viimased USA Vene-vastased sanktsioonid pärinevad 6. aprillist, kui Washington kehtestas piirangud seitsmele Vene oligarhile, kelle seas on ka alumiiniumimagnaat Oleg Deripaska ja riikliku gaasikontserni Gazprom direktor Aleksei Miller, 12 firmale, 17 kõrgele ametnikule, teiste seas julgeolekunõukogu sekretärile Nikolai Patruševile, ning riiklikule relvaekspordifirmale.

Tagasi üles