Jegorov eelarvestrateegiast: enam ei saa raha paremale ja vasakule laristada, nüüd on vaja kõrvale panna

Dmitri Jegorov

FOTO: Eero Vabamägi

Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov leidis, et täna alanud riigi eelarvestrateegia arutelud kisuvad pingeliseks, kuna majandus kasvab ja lisanduvat raha ei saa paremale ja vasakule laristada, vaid see on vaja kõrvale panna.

«Kui majandusel läheb hästi või ülihästi, siis reeglid, mida me peame järgima, tähendavad valitsusele hoopis keerulisemat eelarve koostamist,» ütles Jegorov intervjuus ERRile. ´

Ta põhjendas, et kui majandus on üle oma potentsiaalse taseme, ei saa lisanduvat raha paremale ja vasakule laristada, vaid seda ongi vaja kõrvale panna.

Jegorov ise pole veel näinud lõplikke numbreid ja seda, kas poliitikud jäävad tasakaalus eelarve juurde või mitte. «Küll oleme kuulnud rahandusministri soovi, et võiks selle poole pürgida,» lisas asekantsler.

Riigieelarve strateegia arutelu tuleb sel aastal tunduvalt pingelisemad, kui majanduse seisu ja viimaste aastate praktikat arvestades ennustada võiks. Täna kogunev valitsus peab arvestama, et positiivne SKT lõhe ja välja lubatud maksurahu seab nende soovidele ranged piirid.

Ülevaate praegusest seisust ja võimalustest annavad rahandusministeeriumi ametnikud valitsusele pärastlõunal majandusprognoosi kujul. Sellest saavad ministrid teada, milliseks ennustatakse maksulaekumisi ja positiivset SKT lõhet. Positiivne SKT lõhe tähendab seda, et majandus kasvab üle oma potentsiaali ehk võib olla üle kuumenemas. See seab valitusele kohustuse koostada tasakaalus eelarve.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles