Pingeline arutelu eelarvestrateegia üle

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Keskerakond tahab lisaraha õpetajate palkade suurendamiseks.
  • Sotsiaaldemokraadid soovivad lisaraha politseinikele ja päästjatele.
  • IRL tahab, et ära jäetaks alkoholi aktsiisi tõus, magusamaks ja pakendiaktsiis.

Eelarvestrateegia arutelu toimub Sagadi mõisas.

FOTO: Kaspar Mäe / Virumaa Teataja / Scanpix

Riigieelarve strateegia arutelu tuleb sel aastal tunduvalt pingelisemad, kui majanduse seisu ja viimaste aastate praktikat arvestades ennustada võiks. Täna kogunev valitsus peab arvestama, et positiivne SKT lõhe ja välja lubatud maksurahu seab nende soovidele ranged piirid.

Pärastlõunal koguneb valitsus Sagadi mõisas, et kahepäevase arutelu käigus paika panna riigi 2019.–2022. aasta riigieelarve strateegia. Arutelu kujuneb pingeliseks. Olukorda iseloomustas hästi see, et kui Postimehe ajakirjanik eile rahandusminister Toomas Tõnistega intervjuud tegi, siis katkestas rahandusministeeriumi pressiesindaja selle ühel hetkel, sest küsimused kaldusid riigieelarve strateegiale.

Ülevaate praegusest seisust ja võimalustest annavad rahandusministeeriumi ametnikud valitsusele pärastlõunal majandusprognoosi kujul. Sellest saavad ministrid teada, milliseks ennustatakse maksulaekumisi ja positiivset SKT lõhet. Positiivne SKT lõhe tähendab seda, et majandus kasvab üle oma potentsiaali ehk võib olla üle kuumenemas. See seab valitusele kohustuse koostada tasakaalus eelarve.

Tagasi üles