Riik toetab päikesepaneelide soetamist 1,4 miljoni euroga

Päikesepaneel

FOTO: SCANPIX

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo hinnangul võiks päikeseenergia osa taastuvenergiast elektri tootmisel olla oluliselt suurem. Nüüd on asunud riik seda soodustama ja toetab ettevõtjad, korteriühistud ja omavalitusi päikesepaneelide paigaldamisel 1,4 miljoni euroga.

«Päikeseelektri tootmisseadme kasutamine toob kaasa püsikulude alanemise, kuna päikesest toodetud elektri eest, mida ise ära tarbitakse, ei pea maksma võrgutasusid, aktsiisi ja käibemaksu, mistõttu saavad näiteks ettevõtted olla selle võrra konkurentsivõimelisemad,» ütles Palo.

Eestis on installeeritud päikesepaneelide mahud väikseimad Euroopas, samas on päikeseenergeetiline potentsiaal sama suur kui Saksamaal keskmiselt ning aastane päikeseenergia hulk on võrreldav Põhja-Prantsusmaaga.

Toetuse eesmärk on kasvatada taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri osakaalu ning vähendada energia tootmissüsteemist pärinevaid saasteainete heitkogust.

Eelkõige on toetus suunatud väljapoole Tallinna linna ja taotlejateks võivad olla riigi- või kohaliku omavalitsuse asutused, mittetulundusühingud, äriühingud, sihtasutused, seltsingud või korteriühistud. Tallinnas paikneva hoone ettevõtjast omanik saab toetust taotleda vaid juhul, kui taotleja tegevusalaks on kohustuslik sotsiaalkindlustus, tervishoid ja sotsiaalhoolekanne.

Toetuse määr on kuni 30 protsenti toetatavate tegevuste kulude kogusummast ja kuni 30 000 eurot taotleja kohta. Toetust saab taotleda päikesepaneeli projekteerimise, päikesepaneeli soetamise ja päikesepaneeli paigaldamise kulude katteks.

Toetust saab küsida alates 23. aprillist KredExist. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles