Otse: mis saab Rail Balticust?
Lisatud galerii

Teisipäeval ja kolmapäeval  toimub Tallinnas Rail Baltica projekti rahvusvaheline kahepäevane suurüritus, millelt Postimees teeb otseülekande.

Üritust Rail Baltica Global Forum 2018 korraldab kolme Balti riigi ühisettevõte RB RAIL AS koos riiklike projekti elluviivate asutustega, kelleks on Rail Baltic Estonia, Eiropas dzelzceļa līnijas ja Rail Baltica statyba. 

Rail Baltica Global Forum 2018 on kord aastas toimuv rahvusvaheline Rail Baltica seotud üritus, kus tuleb arutelu alla Rail Baltica roll TEN-T võrgu Põhjamere-Läänemere põhivõrgu koridoris, projekti rahastus ja selleks aastaks planeeritud rohkem kui 70 hanget. 

Global Forumi eesmärk on tegeleda projekti elluviimise strateegiliste ja taktikaliste küsimustega nii riigi, piirkonna kui ka Euroopa Liidu vaatepunktist ning foorumil saavad kokku tippjuhid ja otsustajad, raudtee-, logistika- ja majandusspetsialistid, mõjukad poliitikud ja asutused ning üle 300 ettevõtte, kes esindavad võimalikke tarnijaid 23 riigist üle kogu maailma.

Global Forumi esimese päeva avab Eesti peaminister Jüri Ratas. See päev pühendatakse aruteludele Rail Baltica projekti arengu ja potentsiaali üle, keskendudes üleeuroopalise transpordivõrgu koridoridele, käsitledes allteemadena eelkõige TEN-T võrgu Põhjamere-Läänemere põhivõrgu koridori, ELi transpordiprojektide rahastamist pärast aastat 2020 ning selle mõju Rail Baltica projektile, piiriüleste projektide rakendamise käigus saadud õppetunde ning seda, miks Rail Baltica on Soome jaoks oluline. Ürituse esimesel päeval kohtuvad tippametnikud ja arvamusliidrid ning tööstusharu esindajad kogu Baltikumist, Poolast, Soomest, Rootsist, Euroopa Komisjonist ja Euroopa Parlamendist.

Teine päev on kavandatud tööstusharu tarnijate päevana (Industry Suppliers‘ Day), mille eesmärk on tuua kokku tarnijad nii kõigist kolmest Balti riigist kui ka kaugemalt ning esitleda neile Rail Baltica raudtee projekteerimisjuhiseid ja 2018. aasta peamisi projekteerimishankeid ning tutvustada kogu 2018. aasta hangete loetelu.  

Tagasi üles