Veebruaris kasvas Euroopa Liidus töötus aastaga vaid Eestis

Eesti Töötukassa. Foto on illustreeriv.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Veebruaris kasvas Euroopa Liidus töötus aastaga ainsana Eestis, kus see tõusis 0,8 protsendipunkti 6,5 protsendini.

Euroala töötusmäär langes veebruaris kuuga 0,1 protsendipunkti 8,5 protsendile; võrreldes aastatagusega langes töötus 1 protsenti. Euroopa Liidus tervikuna langes töötus kuuga samuti 0,1 protsendipunkti 7,1 protsendile, samas kui aastavõrdluses oli languseks 0,9 protsendipunkti, selgub Eurostati andmetest.

Eesti andmed laekuvad Eurostati kuuajase nihkega ning jaanuaris oli Eesti töötusmääraks 6,5 protsenti. Seejuures oli Eesti ainus liikmesriik, kus töötus aastaga kasvas – mullu jaanuaris oli Eesti töötusmääraks 5,8 protsenti.

Läti töötusmäär oli veebruaris 8 protsenti ja Leedus 7,3 protsenti. Kuuga langes see Lätis 0,3 protsendipunkti ja aastaga 1 protsendipunkti. Leedus püsis see kuuvõrdluses stabiilne ning langes aastaga 0,4 protsendipunkti.

Noorte töötus püsis euroalal veebruaris 17,7 protsendi tasemel, langedes aastaga 2,3 protsendipunkti. Euroopa Liidus langes see kuuga 0,1 protsendipunkti ja aastaga 1,4 protsendipunkti 15,9 protsendile.

Eestis kasvas noorte töötus aga kuuga 6,4 protsendilt 8,9 protsendini.. Lätis ja Leedus oli noorte töötusmääraks vastavalt 16,5 ja 13,6 protsenti.

Tagasi üles