Pant: Infortar ei plaaninud kunagi oma osalust Tallinkis müüa

Enn Pant

FOTO: Tairo Lutter

Tallinki nõukogu esimehe ja suuromaniku Infortari aktsionäri Enn Pandi sõnul ei ole Infortar kunagi plaaninud oma osalust ettevõttes müüa.

«Infortar ei ole kunagi plaaninud oma osalust müüa,» ütles Enn Pant BNS-ile ning lisas, et Infortaril on plaan oma osalust Tallinkis säilitada.

Strateegiliste võimaluste leidmise protsessi lõpetamine ei tähenda Pandi sõnul seda, et protsess oleks läbi kukkunud ning nõustaja poolt koostatud võimalused on ettevõttes edaspidi kaalumisel. «Oleme kogu aeg protsessis ja liikumuses ja kunagi ei saa öelda, et midagi ei muutu,» põhjendas ta.

Tallink teatas reedel pärast börsi sulgumist, et lõpetab mullu juulis alustatud protsessi ettevõttele võimalike strateegiliste valikute leidmiseks. Infortar AS-ile kuulub Tallinkis 38,03 protsenti aktsiatest.

Protsessi käigus kaaluti erinevaid strateegilisi valikuid, eesmärgiga toetada Tallinki pikaajalist strateegiat ning arengut. Tallink võtab protsessi tulemusena tehtud ettepanekuid ja saadud tagasisidet arvesse oma edasise tegevuse planeerimisel ja arendamisel, märgitakse teates.

Tallinki nõukogu alustas juulis protsessi, mille käigus võivad laevafirma omanike ringi lisanduda uued tuumikinvestorid ja samaaegselt mõned praegused omanikud ettevõtte aktsiad võõrandada. Selle protsessi finantsnõustajaks nimetati Citigroup Global Markets Limited.

Ühtlasi andis Tallink eile teada, et palkab uueks juhatuse esimeheks senise kultuuriministeeriumi kantsleri Paavo Nõgese, kes asub ametisse maikuust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles