Tööstustoodangu tootjahinnaindeks veebruaris langes

Tööstustoodang

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langes veebruaris võrreldes jaanuariga 0,8 protsenti ja võrreldes eelmise aasta veebruariga 2,7 protsenti, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas veebruaris eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete ja kemikaalide tootmises, samuti hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning joogitootmises.

2017. aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, puidutöötlemises ning joogitootmises, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi langes 2018. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 2,0 protsenti ja võrreldes 2017. aasta veebruariga 0,9 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam elektroonikaseadmete, naftasaaduste ja õmblustoodete hind, samal ajal tõusis elektrienergia, toormetsa ning paberi ja pabertoodete hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2018. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,1 protsenti ja võrreldes 2017. aasta veebruariga 1,0 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam elektrienergia, ehitusmaterjalide ja metalltoodete hind, samas langes põllumajandustoodete ja naftasaaduste hind.

Tagasi üles