LHV avab esmaspäeval Ühendkuningriigi filiaali

Vanalinn, Tallinn, 14.11.2016 Superkuu Tallinna kohal. Pildil LHV ja SEB hooned. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Esmaspäeva õhtul avab LHV Pank Londonis Ühendkuningriigi filiaali finantsvahendajate ärisuuna arendamiseks.

«Oleme mõjutaja-pank. Oma avatud suhtumisega oleme finantssektori uuendajatele oluline partner ehk nende ühenduskoht panganduse infrastruktuuriga. Kui paljud suurpangad vaatavad uue põlvkonna finantsvahendajatele ülevalt alla, sageli vaevumata nende plaanidesse süveneda, siis LHV tervitab iga uut tegijat ja mõtleb kaasa, kuidas finantsvahendajad oma sisukad ideed ellu saaksid viia,» ütles LHV Panga filiaali juhataja Andres Kitter teates börsile.

Ühendkuningriigi filiaal võimaldab LHV Pangal liituda naelamaksete süsteemidega ning pakkuda tulevikus finantsvahendajatele reaalajas nii euro- kui ka naelamaksete teenust. LHV Pank on juba euromaksete süsteemi otseliige ja reaalajas toimuma hakkavate euromaksete töörühma liige.

«On tõsi, et Brexiti valguses mõtleb nii mõnigi pank täna Londonist taandumisele, kuid meie ujume teadlikult vastuvoolu. Londonist on kujunenud olulisemaid finantskeskusi, kus on esindatud finantstehnoloogia ettevõtted nii Euroopast kui ka mujalt maailmast. Fintech-ettevõtete pilgud on endiselt suunatud just finantskeskuse Londoni poole ja nii ka meil,» rääkis Kitter.

Selle üle, milline on Londoni-sarnaste globaalsete suurlinnade ligitõmbavus ja juhiroll maailmas arutatakse ka LHV esmaspäevaõhtusel filiaali avaüritusel paneeldiskussiooni «Kas globaalsed suurlinnad võtavad riikide üle võimust?» raames.

Filiaali avamisel esinevad aruteluga president Toomas Hendrik Ilves, visionäär Peter Vesterbacka ja finantsekspert Mark Yeandle. Diskussiooni juhib ettevõtja ja LHV nõukogu liige Sten Tamkivi.

Kuigi LHV filiaal Londonis saab esmaspäeval avatud, on töö selle käivitamisega veel pooleli. LHV tegeleb veel ka Londoni kontori mehitamisega. Finantsvahendajatele teenuse pakkumiseni Londonis on LHV-l plaanis jõuda käesoleva aasta lõpuks.

LHV-l on finantsvahendajate ärisuuna kliente üle 30, nendest nii mõnigi fintech-valdkonna ettevõte, nagu Transferwise või Coinbase. Kitteri sõnul ei plaani LHV Londoni kontoris hakata teenindama erakliente või tavaettevõtteid, küll aga just finantsvahendajaid, pakkudes neile mugavat ja kiiret maksevahendusteenust, likviidsusjuhtimist, valuutavahetust ja muud sarnast.

Finantskontserni LHV Group peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles