Euroala inflatsioon veebruaris aeglustus

Foto on illustreeriv.

FOTO: SCANPIX

Euroala aastane inflatsioon aeglustus veebruaris jaanuari 1,3 protsendilt 1,1 protsendile, kaugenedes veelgi Euroopa Keskpanga (ECB) kahe protsendilisest eesmärgist.

Enim mõjutasid euroala inflatsiooni 0,57 protsendipunkti teenused, 0,21 protsendipunkti nii toidu-, alkoholi ja tubakakaubad kui energia ning 0,14 protsendipunkti tööstuskaubad peale energia, selgub Eurostati andmetest.

Energia kallines euroalal aastaga 2,1 protsenti, tööstuskaubad peale energia 0,6 protsenti, teenused 1,3 protsenti ja toidu-, alkoholi- ja tubakakaubad ühe protsendi.

Euroopa Liidus tervikuna oli veebruaris inflatsiooniks 1,3 protsenti, võrreldes jaanuari 1,6 protsendiga. Kuuga aeglustus inflatsioon 18 liikmesriigis, jäi stabiilseks kahes ja kiirenes seitsmes.

Liikmesriigiti oli inflatsioon aeglaseim 0,4 protsenti Kreekas ja 0,5 protsenti Taanis ja Itaalias. Küprosel täheldati aga 0,4-protsendilist deflatsiooni. Kiireim inflatsioon registreeriti 3,8 protsenti Rumeenias ja 3,2 protsenti Eestis ning Leedus. Lätis oli inflatsiooniks 1,8 protsenti.

Eestis ja Leedus aeglustus inflatsioon kuuga 0,4 protsendipunkti ning Lätis 0,2 protsendipunkti.

ECB rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Käesolevaks aastaks prognoosib keskpank euroala inflatsiooniks 1,4 protsenti.

Jaanuaris aeglustus euroala aastane inflatsioon detsembri 1,4 protsendilt 1,3 protsendile. Euroopa Liidus aeglustus see samuti 0,1-protsendipunkti 1,6 protsendile.

Tagasi üles