Kogu Eesti toidusektor koos rajatavate piimatööstustega jääb Dubai Expost kõrvale

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas ettevõtte tootmises

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Ehkki mõlemad ekspordile orienteeritud piimatööstused peaksid valmima 2020. aastal, ei rihi kumbki neist samal aastal algavat Dubai Expot, kuigi Araabia turu on piimatootjad olulise ekspordituruna määratlenud. Toidusektor on Dubai Expolt tervikuna kõrvale jäämas.

Nii 15 miljoni eurose PRIA toetuse saanud E-Piim kui toetusele kandideerinud, ent sellest ilma jäänud MilkEst on mõlemad lubanud oma tootmised 2020. aastaks püsti panna, vahendab ERRi uudisteportaal.

Kuigi mõlemad on lubanud sihikule võtta eksporditurud ja Eesti piimasektor tervikuna peab kasvavat Araabia turgu enda jaoks atraktiivseks, jääb 2020. aasta oktoobris algav Dubai Expo neile siiski vahele. «Kuna suure tehase tegemine on nii suur töö, siis me seekord ei plaani Expole minna,» tõdes E-Piima juht Jaanus Murakas, kes Paidesse PRIA toel uut piimatööstust rajab. 

«Dubai Expo on eeskätt riigi kuvandi küsimus. IT-l oleks seal lihtsam presenteerida oma sektorit,» leidis aga põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige Tiina Saron, pidades toidusektori laiemat osalust maailmanäitusel üsna ebatõenäoliseks.

Loe lähemalt ERRi uudisteprotaalist.

Tagasi üles