Elektri börsihind kerkis veebruaris kõikides Nord Pooli hinnapiirkondades

Elektriliinid

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Elektri börsihind kerkis veebruaris kõikides Nord Pooli hinnapiirkondades, olles Eestis ja Soomes võrdselt 43,36 eurot megavatt-tunnist.

Eesti ja Soome hinnapiirkonnas kerkis hind ligi 17 protsenti. Lätis ja Leedus oli hinnatõus ligukaudu 16 protsenti, kuid hind pisut kõrgem võrreldes Eestiga, vastavalt 43,48 ja 43,49 eurot megavatt-tunnist. Nord Pooli süsteemihind oli möödunud kuul 39,58 eurot megavatt-tunnist ja hinnatõus 20 protsenti.

Eesti ja Soome vahel liikus elekter 53 protsendil ajast Soomest Eestisse, 32 protsendil ajast Eestist Soome ja 14 protsendil tundidest järgmise päeva turul kaubandust ei toimunud. 

Eesti ja Läti vahel liikus elekter valdavalt, 71 protsendil tundidest, Eestist Lätti. 19 protsenti ajast liikus elekter Lätist Eestisse ja kümnendikul ajast tehinguid ei toimunud.

Eesti-Soome ühendusel pudelikaela veebruaris ei esinenud. Eesti ja Läti vahel oli kogu turule antud võimsus kasutuses 11 protsendil tundidest. Riikidevahelise ülekandevõimsuse oksjonitulu teenis Elering möödunud kuul 428 000 eurot.

Elektri tootmishinda mõjutava süsinikdioksiidi kvoodi hinnad jätkasid veebruaris viimaste kuude hinnatõusu ja eelmisel kuul kaubeldi kvoodiga vahemikus 8,78-10,13 eurot tonnist. Aasta tagasi veebruaris oli hinnavahemik 4,89-5,38 eurot tonnist.

Nasdaq OMX turul veebruari viimasel päeval tehtud tulevikutehingud näitavad märtsi elektrihinnaks Eestis 44,52 eurot ja aprilli hinnaks 39,2 eurot megavatt-tunni kohta.

Tagasi üles