Tööstuspargi edulugu sipleb rahalise nõude lõksus

Foto on illustreeriv.

FOTO: SCANPIX

Venemaa ettevõtjate toel Narva kerkinud köögitehnikabrändi Redmond logistikakeskus maadleb juba aastaid hiiglasliku rahanõudega, mille juured ulatuvad omanikevahelistesse pingelistesse suhetesse.

«Mul on isegi häbi eestlaste ees, et nad vaatavad, kuidas tulid venelased ja läksid omavahel tülli ning niimoodi nad oma äriasju siis ajavadki,» iseloomustab lao omanikfirma Estin Warehousing OÜ juhatusse kuulunud Dmitri Pašinskii kohtus poolelioleva vaidluse tausta avades, vahendab Äripäev.

Ettevõtte juhatus on omavahel tülis, sest neil on kaelas koos intressidega üle 310 000 euro küündiv hagi, milles süüdistatakse üksteist.

Probleem sai alguse sellest, et Pašinskii sõlmis Estin Warehousing juhatuse liikmena lao digitaalseks juhtimiseks lepingu USAs registreeritud ettevõttega American Communication Service L.L.C. võrgu infrastruktuuri projekteerimise, käimapaneku ja häälestuse tehnilisteks töödeks, samuti majandustarkvara SAP installatsiooni ja kasutamise tehnilisteks töödeks ja konsultatsiooniteenusteks.

Kuna Narva ettevõte jättis tööde eest maksmata, siis nõuab Ameerika firma nüüd raha kohtu kaudu välja, samal ajal kui ettevõtte praeguse tegevjuhi Avdejenko sõnul ei olnud ta üldsegi teadlik sellest, et neil on leping ühe tundmatu USA ettevõttega. 

Loe lähemalt Äripäevast.

Tagasi üles