Eesti ja Leedu inflatsioon oli jaanuaris euroala kiireim

Inflatsioon.

FOTO: PantherMedia / Scanpix

Euroala aastane inflatsioon oli jaanuaris 1,3 protsenti, võrreldes detsembri 1,4 protsendiga. Kiireim oli inflatsioon Eestis ja Leedus, kus see oli 3,6 protsenti.

Euroopa Liidus tervikuna aeglustus aastane inflatsioon kuuvõrdluses samuti 0,1 protsendipunkti võrra 1,6 protsendile, selgub Eurostati andmetest.

Enim mõjutasid euroala inflatsioonimäära 0,56 protsendipunktiga teenused, millele järgnesid 0,39 protsendipunktiga toidu-, alkoholi- ja tubakakaubad, 0,22 protsendipunktiga energia ja 0,15 protsendipunktiga tööstuskaubad peale energia.

Kiireim inflatsioon registreeriti Eestis ja Leedus, kus see oli 3,6 protsenti. Eesti inflatsioon kiirenes kuuga 0,1 protsendipunkti, Leedus jäi see aga stabiilseks. Läti inflatsioon aeglustus kuuga 0,1 protsendipunkti 2 protsendile.

Aeglaseim oli inflatsioon 0,2 protsendipunkti Kreekas ja 0,3 protsendipunkti Iirimaal. Küprosel täheldati aga 1,5-protsendilist deflatsiooni.

Euroopa Keskpanga (ECB) eesmärk on hoida euroala inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole.

Tagasi üles