Apple’i mobiilimüügi käive on suurem kui kõikidel teistel nutitelefonide tootjatel kokku

Apple'i pood New Yorgis.

FOTO: Richard B. Levine/Levine-Roberts/Sipa USA/Scanix

Eelmise aasta neljandas kvartalis oli nutitelefonide globaalne kogukäive 120 miljardit dollarit. Nii suure summa eest pole neid ühes kvartalis mitte kunagi müüdud. Üle poole müügituludest krabas endale Apple.

Analüüsikeskuse Strategy Analytics andmetel müüs Apple eelmise aasta viimases kvartalis nutitelefone 61,4 miljardi dollari eest, mis teeb tehnoloogiagigandi turuosaks 51 protsenti.

«Apple’i nutitelefonide käive oli kolm korda nii suur kui lähimal konkurendil Samsungil ja seitse korda enam kui Huaweil. Apple’i nutitelefoni iPhone keskmine müügihind oli ligi 800 dollarit, mis oli kolm korda kõrgem kui tööstusharu keskmine. Apple’i iPhone on uskumatu rahamasin,» kommenteeris Strategy Analyticsi analüütik Neil Mawston pressiteate vahendusel.

Maailma suurima mobiiltelefonide valmistaja Samsungi nutitelefonide käive oli neljandas kvartalus 18,9 miljardit dollarit, millega hõlmas turuosa 16 protsenti. Nutitelefonide turuosalt kolmandal kohal oli seitsme protsendiga Huawei. Nende käive oli eelmises kvartalis 8,4 miljardit dollarit.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles