Ind raugeb? Ametiühing tühistas Rakvere lihakombinaadi toetusstreigi

Toetuspikett Rakvere lihakombinaadi ees.

FOTO: Meelis Meilbaum

HKScan kontserni kuuluva Rakvere lihakombinaadi ametiühing otsustas neljapäeval algama pidanud toetusstreigi ära jätta, samas jätkavad 20 tapamaja töötajad streigiga. 

«Võtsime sellise otsuse vastu – seal on juriidilised nüansid –, et jätkame ainult põhistreigiga ja hetkel toetusstreiki me ei tee,» ütles ametiühingute keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski BNS-ile.

Neljapäeval on streikijaid 20, üks streikija on tervise tõttu haiglas.

Kolmapäeval korraldati ka Vantaas HKScani tootmishoone ees pikett.

Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid 6. veebruaril tähtajatut streiki töötajate palkade tõstmiseks.

Ettevõtte töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra tagasiulatuvalt alates 1. veebruarist ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles