Coop Pank teenis eelmisel aastal 4,5 miljonit kasumit

Coop Panga juht Margus Rink

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Coop Panga 2017. majandusaasta puhaskasum oli 4,5 miljonit eurot. Kasum sisaldab kinnisvara müügist teenitud erakorralist kasumit 3,2 miljonit eurot. Pank investeerib kogu teenitud kasumi tegevuse laiendamiseks.

Coop Panga laenuportfell kasvas 2017. aastal 56 protsenti ja hoiuseportfell 24 protsenti. CoopPanga turuosa Eesti pangandusturul kasvas hoiuste osas aastaga 1,5 protsendilt 2 protsendile ning laenude osas 0,9 protsendilt 1,3 protsendile.

Klientide arv kasvas Coop Pangas aastaga 4600 võrra, neist üle poole lisandus uue kaubamärgi kasutusele võtu järel 4. kvartalis. Aasta lõpuks oli Coop Pangal ligi 36 000 klienti ning väikefinantseerimisega tegeleval tütarettevõttel Coop Finants ligi 95 000 klienti. Coop Pank koos tütarettevõtetega annab tööd kokku üle 200-le inimesele peakontoris ja 14 esinduses üle Eesti.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul nõudis aasta jooksul enim pingutust panga tegevuse ümberkorraldamine vastavalt uuele äristrateegiale ning uue kaubamärgi kasutusele võtmine.

«Möödunud aasta oli uue panga vundamendi ladumise aasta. Meie ärimahud kasvasid kiiremini kui äriplaan esimeseks aastaks ette nägi. Tõime turule uue kaubamärgi ning tegime seda koos sisuliste muutustega kliendipakkumises,» rääkis Coop Panga juht.

Ta lisas, et palju tähelepanu pälvisid ka tehnoloogilised arendused, millest olulisemad on kaasaegse interneti- ja mobiilipanga kasutusse võtmine ning esimese Eesti pangana elektroonilise konto avamise võimaluse käivitamine.

Rink märkis, et 2018. aasta olulisimaks eesmärgiks on Coop Panga tegevusmahtude jätkuv kasvatamine.

«Jätkame uute klientide värbamisega, osaleme aktiivselt nii ettevõtete kui eraisikute laenuturul. Samuti jätkub tegevuse laiendamine ja koostöö Coop jaekaubandusäriga. Plaanis on avada täiendavaid pangapunkteCoop kauplustes üle Eesti ning kevadel hakkame pakkuma sularaha väljamakseidCoop kaupluste kassadest,» rääkis Margus Rink.

19 ühistust koosneval Coop Eestil on umbes 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Tagasi üles