Maamaksukohustuslased saavad maksuteatise

Aed.

FOTO: www.flickr.com

Maksu- ja tolliamet väljastab kõigile maksukohustuslikele maaomanikele või maa kasutajatele hiljemalt 15. veebruariks posti teel või elektroonselt maamaksuteated.

Maksuteade väljastatakse isikule, kes esimese jaanuari seisuga on kinnisasja omanik, hoonestaja, kasutusvaldaja või maa kasutaja, teatas maksu- ja tolliamet. Nendele isikutele, kelle kõikide Tallinnas asuvate kinnistute maamaksu summa jääb alla viie euro aastas, maamaksu ei määrata ja maksuteadet ei saadeta. Maamaksukohustust saab kontrollida e-maksuametis.

Maaomanikele, kelle omandis oleva maa maksustamishind 2017. aasta jooksul muutus (nt muutus maatüki pindala või sihtotstarve), väljastatakse alates 5. veebruarist maatüki maksustamishinna akt.

Maa maksustamishinna akt on informatiivne ning selles näidatud maksustamishinda ei pea tasuma, maamaks tuleb tasuda maksu- ja tolliameti poolt saadetava maamaksuteate alusel. Aktide väljastamise eesmärk on teavitada kinnisvaraomanikke neile kuuluva maatüki maksustamishinnast ja selle arvutuskäigust.

2018. aastal koostati 2683 maatüki maksustamishinna akti, millest 505 saadetakse maaomanikele posti teel, ülejäänud aktide kohta saadetakse vastav teavitus e-posti aadressile.

Tagasi üles
Back