Luminor rahastab Eesti Meedia uue büroohoone ehitust 13,3 miljoniga

Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann

FOTO: Mihkel Maripuu

Fausto Capital ja Luminor sõlmisid 13,3 miljoni eurose laenulepingu, millega pank finantseerib Eesti Meedia uue maja ehitust. 

Hoone rajatakse endise Zelluloosi kvartali maa-alale, mis kujundatakse uuendusliku kontseptsiooniga terviklikuks ärilinnakuks ja hakkab kandma nime Fahle Park. Eesti Meedia maja valmib 2019. aasta suveks.

«Ootame juba pikisilmi aega, mil uus hoone valmib ja kõik Eesti Meedia kontserni ettevõtted saavad lõpuks kokku kolida,» ütles Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann.

Tema sõnul saab uuest hoonest Eestis unikaalne moodne meediamaja, kus on koos nii raadio, televisiooni kui ka ajalehe toimetused, mis võimaldab koostöö kvaliteetse sisu loomisel viia täiesti uuele tasemele. «Lisaks saame sünergiat arendada ka oma kirjastuse ja kuulutuseportaalidega.»

Hoonet ehitava Fausto Capitali juhatuse liige Kenneth Karpov märkis, et Luminori rahastus on väga oluline samm Fahle Pargi esimese etapi ja Eesti Meedia uue peahoone ehituse protsessis. «Finantseeringu abil rajame Tartu mnt 80 krundile ärihoone ja parkimismaja pindalaga kokku 21 800 m2.»

Luminor Eesti korporatiivpanganduse juht Silver Kuus ütles, et heameel on panna õlg alla sedavõrd olulisele projektile.

«Luminori üks peaeesmärke on toetada kohalike äride tegevust. Baltikumi suurima meediakontserni uue hoone ehituse finantseerimine ja olulise äripiirkonna arendamisele kaasaaitamine on selle sihiga igati kooskõlas.» 

Kuusi sõnul on loomulik, et arendajate ja klientide tähelepanu köidavad Tallinna kesklinna läheduses ning oluliste transpordisõlmedega ühendatud projektid, mis rõhuvad kaasaegse linnaruumi kujundamisele. «Kesklinna lähedastest ja samas terviklikku linnaruumi arendust lubavatest kruntidest ei ole just üleküllust.»

Eesti Meedia maja on esimene uus hoone Fahle Pargis, mis on endise Zelluloosi territooriumile arendatav ärikvartal, arendusmahuga üle 100 000 m2. Fahle Parki on plaanitud mitmed omanäolised büroopinnad ja eksklusiivsed korterid, vabaaja veetmise kohad, spordiklubi, kultuuriasutused ja esinduspinnad.

Eesti Meedia ruumide pindala on 8000 m2, moodustades Fahle Pargi 16 000 m2 suuruse büroopinnaga esimesest arendusetapist veidi üle poole. Majas hakkab tööle ligikaudu 550 töötajat.

Tagasi üles