Megastari reisijate arv ületas aastaga kaks miljonit

Tallinki LNG-laev Megastar

FOTO: Liis Treimann

Aasta tagasi Tallinna-Helsingi liinile tulnud LNG-kiirlaeva Megastariga on reisinud üle kahe miljoni inimese, millega Megastar on tõusnud kõige suurema reisijate arvuga laevaks Läänemerel.

«Megastar on viimase kümnendi suurim erakapitali investeering Eestis, oleme laeva esimese aasta sooritusega väga rahul,» sõnas ASi Tallink Grupp juhatuse esimees Janek Stalmeister.

«Tallink on Läänemerel tehnoloogia ja keskkonnasäästu teema eestvedaja, seda põhjusel, et see teenib ka meie ärilisi eesmärke, nii kuluefektiivsuse kui ka klientide heaolu ja reisikogemuse seisukohalt,» märkis Stalmeister.

Megastar on teise Helsingi liinil sõitva kiirlaevaga Star võrreldes kolmandiku võrra võimsam ja mahutab kokku 2800 reisijat, kuid tema jalajälg keskkonnale on sama või isegi väiksem. Sõites ei erita laev heitgaasides enam vääveloksiide ega tahmaosakesi ning ka lämmastikoksiidide ning süsinikdioksiidi tase on Superstariga võrreldes vähenenud lausa 40 protsenti.

Megastari maksis 230 miljonit eurot. Kiirlaeva ehitus algas 4. augustil 2015. aastal, kiilupanek leidis aset eelmise aasta 9. veebruaril, ristimistseremoonia juulis, esimesed proovisõidud 2016. detsembris ning avareis Tallinnast-Helsingisse mullu 29. jaanuaril. Laeva ristiema on Soome Vabariigi endine president Tarja Halonen.

Megastar on 212 meetrit pikk ja mahutab 2800 reisijat. Kütusena kasutab Megastar peamiselt veeldatud maagaasi (LNG), kuid on võimeline liikuma ka diislikütusega. Laev sõidab kiirusel 27 sõlme. 

Tagasi üles