Netflixi klientide arv kasvab mühinal

Näitleja Will Netflixi filmi Bright esilinastusel.

FOTO: Sipa USA/JC Olivera/Sipa USA

Filmide voogedastuskompanii Netflixi klientide arv kasvab hoogsalt eelkõige tänu populaarsetele sarjadele «Kroon» («The Crown») ja «Veidrad asjad» («Stranger Things») ning mõnele menufilmile, mille tõttu hüppas aktsia hind eile üle kaheksa protsendi uue rekordini.

Netflix avaldas eelmise kvartali majandustulemused eile pärast börsipäeva lõppu. Ametliku kauplemise ajal kerkis Netflixi aktsia hind üle kolme ning pärast tulemuste avaldamist järelkauplemise ajal koguni üle kaheksa protsendi 246,5 dollarini ja ettevõtte turuväärtus kasvas esimest korda üle 100 miljardi dollari.

Neljanda kvartali tellijate arv ning ka selle kvartali klientide prognoos ületab analüütikute prognoosi.

«Meil oli imeilus neljas kvartal,» kirjutas Netflix kirjas aktsionäridele. Samas hoiatas ettevõte, et raha väljavool kasvab sel aastal nelja miljardi dollarini, mis on kaks korda enam kui eelmise aasta kaks miljardit. Raha väljavool on tingitud kulutustest sisutootmisele, mille jõudmine ekraanile võib võtta kuni kolm aastat. Raha väljavool võib viia ettevõtte raha kaasamiseks taas võlakirjaturule, lisas Netflix, kelle bilansis on juba 6,5 miljardi dollari väärtuses pikaajalisi võlakirju.

Sel aastal kulutab Netflix originaalsisu loomisele 7,5 kuni kaheksa miljardit dollarit mis on tunduvalt rohkem kui rivaalid Hulu, Amazon ja HBO.

Vaatamata sellele, et Netflix tõstis mõnel olulisel turgul hindu, ei takistanud see klientide arvu kasvu 1,98 miljoni võrra USAs ja 6,36 miljoni võrra mujal maailmas. Kokku on Netflixil 117,6 miljonit klienti, mis on kaks miljonit rohkem, kui on ennustanud analüütikud.

Ettevõtte käive kasvas 33 protsenti 3,29 miljardi dollarini ja kasum kasvas koguni 117 protsenti 186 miljonini.

Netflix Inc.

Turuväärtus 98 mld dollarit

Aktsia hinna muutus

  • aasta algusest: +18,6%
  • aastaga: +65,6%
  • dividendid: -
  • dividenditootlus: -

Analüütikute soovitused

  • Osta: 28 analüütikut
  • Hoia: 15 analüütikut
  • Müü: 2 analüütikut

Allikas: Reuters

Tagasi üles