Graanul Invest ostis 10 miljoni euro eest kaubalaeva

Kaubalaev. Pilt on illustratiivne

FOTO: Küllike Rooväli

Pelletitootja Graanul Invest ostis puistekauba vedamiseks 186 meetri pikkuse kaubalaeva MV Imavere, mille maksumus on üle 10 miljoni euro.

Graanul Investi tütarettevõte ostis 12. jaanuaril puistekauba vedamiseks sobiva laeva. Laeva nimeks sai MV Imavere, tulenevalt ettevõtte esimese pelletitehase asukohast ja laev kanti Küprose registrisse, teatas Graanul Invest.

Täpne tehingu maksumus on Graanul Investi juhi Raul Kirjaneni sõnul konfidentsiaalne. «Aga üle 10 miljoni igal juhul,» ütles ta BNSile.

«Nägime, et tekkis soodne pakkumine ja meil on vaja kaupa vedada. Tühjana laev ei seisaks,» lisas Kirjanen selgitamaks tehingu põhjuseid.

Laeva endine omanik ja müüja on Taani laevandusettevõte Dampskibsselskabet Norden.

Laevaga on korraga võimalik vedada umbes 30 000 tonni graanuleid. Laeva pikkus on 186 meetrit ning laius 27 meetrit.

MV Imavere hakkab vedama Graanul Investi enda kaupa ning teenindama ettevõtte kliente Suurbritannias ja Hollandis.

Suuremate laevade kasutamine vähendab ettevõtte teatel pelletite tootmise ja kaubanduse ökoloogilist jalajälge ja transpordi hinna sõltuvust nafta hinnast, kuna laevatamisele kuluva kütuse hulk pelleti tonni kohta väheneb oluliselt.

Laeva hakkab opereerima Saksa ettevõte Grona Shipmanagement GmbH & Co. KG, mis tegeleb kõikide operatiivsete küsimustega kaasa arvatud laeva mehitamisega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles