Rotermanni kvartal viis kinnisvaraindeksi enneolematult kõrgeks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Rotermanni kvartalis asuv restoran

FOTO: Konstantin Sednev

17 suurema linna tehinguid koondav Pindi Indeks tõusis detsembris suisa 14 protsendi võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1522 eurot ruutmeetri kohta. Novembris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1335 €/m².

Kui 2017. aasta novembris tehti indeksilinnades 1327 korteriomandi tehingut, siis detsembris oli tehingute arv 1442, märgib Pindi Kinnisvara oma indeksi ülevaates. Võrdluseks, 2016. aasta detsembris tehti indeksilinnades 1330 korteriomandi tehingut. 

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman ütles, et suurt tõusu võimendas Tallinna tehingute ebaharilikult suur osakaal (67,6 protsenti). «Tegeliku volüümi andis aga Tallinna ja terve Eesti kalleim arendusprojekt Rotermanni kvartal, kus sõlmiti detsembris kokku 23 asjaõiguslikku lepingut, sealhulgas müüdi maha ka ülikallid katusekorterid,» märkis ta.

Soomani sõnul on Eesti kinnisvaraturg väga õhuke, kuna ühe eksklusiivse projekti tehingud võivad jätta eksliku mulje justkui terve turg oleks hirmkiires tõusufaasis. Tallinna sadama-alal paiknevas Rotermanni kvartalis on paljude korterite müügihind üle 4000€/m². Tallinna keskmine tehinguhind oli detsembris 1876 €/m².

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2016 on indeks plussis seitsme protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 144 protsendi võrra kõrgemal. 

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Tagasi üles