Enefiti tuuleparkide tänavune toodang ületab mullust tulemust

TALLINN, EESTI 29NOV17. Enefit Green juhatuse esimees Aavo Kärmas Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Enefit Green tuulepargid on 11 kuuga tootnud 18 protsenti rohkem elektrit kui kogu eelmise aasta jooksul. 

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Greeni neli tuuleparki on käesoleva aasta 11 kuuga tootnud 190 gigavatt-tundi taastuvelektrit, kasvatades aastavõrdluses toodangut ligi viiendiku.

190 gigavatt-tunnist elektrist piisab 76 000 keskmise tarbimisega kodumajapidamisele aastaks ajaks.

Enefit Greeni juht Aavo Kärmas ütles, et ettevõte tootis 2017. aasta 11 kuuga rohkem tuuleelektrit, kui terve 2016. aastaga, sest siis kujunes kogutoodanguks 185,5 gigavatt-tundi.

«Seejuures on käesoleva aasta toodangu kasv põhiliselt tulnud tuulikute paremast töökindlusest, sest 2016. aastaga võrreldes on 2017. aastal tuul vaid pisut tugevam olnud,» selgitas Kärmas.

Süsteemihalduri Elering prognoosi kohaselt ei ületa 2017. aastal toetusaluse tuuleenergia kogus Eestis 600 gigavatt-tunni piiri, mis on riigi poolt ettenähtud maksimaalne toetatav taastuvelektri kogus.

Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergiat tootev ettevõtte. Enefit Green toodab energiat tuulest, veest, päikesest, biomassist ja segaolmejäätmetest. Ettevõtte suuremateks tootmisüksusteks on Iru, Paide ja Valka elektrijaamad ning Aulepa, Narva, Paldiski ja Virtsu tuulepargid. Lisaks kuulub Enefit Greenile Keila-Joa hüdroelektrijaam.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles