Kino Kosmos liideti suuremasse kinoketti

Kino Kosmos

FOTO: Jaanus Lensment

Kolmapäeval liideti kino Kosmos IMAX lõplikult rahvusvaheliselt Eesti kinoketti Cinamon, nüüdsest kannab kino nime Cinamon Kosmos.

2014. aastal Kosmose põhjalikult renoveerinud ning sinna Balti- ja Põhjamaade esimese IMAX kino toonud Cinamon Holdingu juht Tatiana Tolstaya lausus, et sündmus oli loogiline samm järjest kasvava Cinamoni kinoketi plaanide ahelas.

«Kui ettevõte kasvab, siis pole mõtet opereerida kahe erineva brändiga, vaid need tuleb liita üheks tugevaks tervikuks ühe nime alla,» lisas Tolstaya. Cinamoni ketti kuuluvad kinod Tartus, Riias, Liepajas ja Kaunases ning 2018. aastast kolm uut kino Helsingis ja Tallinnas.

«Me teeme kummarduse legendaarsele Tallinna esinduskinole ning nimetame Cinamoni kõikide kinode suurimad ning moodsaima tehnikaga saalid Kosmose saalideks,» selgitas Tolstaya.

«Kosmost ehitades oleme saanud oma suurimad õppetunnid, kuidas ehitada tippkinosaali. Nüüd viime seda kogemust edasi ka kõikidesse teistesse meie kinodesse. Seega sümboliseerib Kosmose nimi meie pühendumist pakkuda oma külalistele alati ja igal pool parimat kinokogemust maailmas.» Kosmoses hakkavad nüüdsest kehtima ka kõik Cimanoni kinoketi soodustused ja boonused.

2005. aastal asutatud Cinamon Holding, mille peakorter asub Tallinnas, on viie kino ja 23 saaliga üks Balti riikide juhtivaid kinokette. 2018. aastal avab Cinamon oma uued kobarkinod Tallinnas ja Helsingis.

Cinamoni kinosid külastas 2016. aastal 1,3 miljonit inimest. Ettevõtte käive oli 2016. aastal 8,6 miljonit eurot, kasvades aastaga 7 protsenti. Cinamoni ketis töötab Eestis, Lätis ja Leedus 83 inimest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles