Ratas: maksudebatt ei tohi takerduda pisidetailidesse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jüri Ratas

FOTO: Mihkel Maripuu

Tänasel tulumaksureformi konverentsil sõnas peaminister Jüri Ratas, et maksudebatt ei tohi jääda kinni pisidetailidesse,  vaid peab andma vastuseid olulistele ühiskonda ja majandusedu puudutavatele küsimustele. 

Ratas tõi välja, et kuna maksudest laekub ülekaalukalt suurim osa rahast, mida riik eelarves jagab ning valitsus poliitiliste otsuste toel meie kõigi heaks suunab, tuleb majandusaruteludes rääkida ka sellest, kuidas tõsta iivet ja eluiga, suurendada ühiskonna sidusust või võrdsust ja kasvatada tootlikkust.

«Kõik need küsimused puutuvad otseselt meie majandusedusse, seetõttu tuleb maksupilti vaadata seoses terve ühiskonnaga,» sõnas Ratas. 

Tulumaksuvaba miinimumi tõusust rääkides ütles Ratas, et see on üks praeguse valitsuse suurima mõjuga ja ka tugeva ideelise alusega otsus, tänu millele saab järgmisel aastal üle 80 protsendil Eestimaa tööinimestest palgapäeval rohkem raha kätte.»

Ratas sõnas, et tulumaksureformi aluseks on majanduslik võrdsus. «Võrdsus ei ole siinkohal tühipaljas sõnakõlks, vaid viitab kaasava majanduskasvu mõistele, mis loob võimalusi kõikidele ühiskonna osadele ning jaotab loodavat väärtust õiglaselt ühiskonna erinevate osade lõikes,» selgitas Ratas, lisades, et  suurema võrdsusega kaasneb omakorda pikaajaline kõrgem majanduskasv.

«Ühiskonna võrdsus ise on samuti majandusedu mootor,» kinnitas Ratas. 

Tagasi üles