iDeal kampaania

Heimar Lenk: maapoodidele tuleb hakata dotatsiooni maksma

18.03.2017. Rõuge, Tartumaa. Keskerakonna Tartumaa piirkonna koosolek Rõuge kultuurimajas, et valida kohalike valimiste esinumber. Pildil paremal Heimar Lenk. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Heimar Lengi hinnangul peaks riik hakkama maapoode doteerima või tuleks alkoholiaktsiisi tõstmine asendada üksikisiku tulumaksu suurendamisega.

Kagu-Eestist valitud riigikogu liikmed on mures piirikaubanduse plahvatusliku kasvu pärast, paljud väikepoed on kaotanud kliente, kes lähevad odavatele alkoholi  ja toidukauba ostureisidele piiritagusesse Lätti, vahendab ERRi uudisteportaal.

Heimar Lenk ütles, et ta on piirkonnas palju ringi sõitnud ja näeb, kuidas väikepoed kannatavad, sest ostjate vähesus sunnib hindu veelgi rohkem üles kruvima. Tema hinnangul tuleks hakata väikepoodidele dotatsiooni maksma, sest muu enam ei aita. 

«Nagu me toetame praegu põllumehi igasuguste toetustega, nii tuleks toetada ka kohalikku ettevõtlust, mis konkreetsel juhul väljendub nüüd väikepoodides, ja riigieelarvest tuleb mingi raha leida.»

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles