Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

ID-kaardi sertifikaate on uuendanud 223 000 inimest

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
ID-kaardi sertifikaatide uuendamisega kaasnevad häired põhjustavad paljudele ebamugavusi. | FOTO: Elmo Riig

Esmaspäevase seisuga on ID-kaardi sertifikaate uuendanud 223 000 inimest.

Sertifikaate on kauguuendanud 180 000 inimest ning politsei- ja piirivalveameti esindustes on sertifikaate uuendanud ligikaudu 43 000 inimest, teatas Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA).

«Koormused on suhteliselt madalad, jäädes ööpäevas näiteks kauguuendamiste puhul 6000-7000 piiresse. Seega need, kes ei ole veel jõudnud uuendada, tasuks seda oma arvutis teha, kuna järjekordi pole,» ütles RIA kommunikatsioonijuht Helen Uldrich BNS-ile.

3. novembri hilisõhtul peatas riik ligi 760 000 turvariskiga ID-kaardi sertifikaadid. Kõik uuendamata sertifikaatidega ID-kaardid jäävad toimima isikut tõendava dokumendina. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab jätkuvalt uuendada politsei- ja piirivalveameti teenindustes ja kauguuendamise teel. Peatatud sertifikaate saab uuendada 31. märtsini.

Turvarisk puudutab ligi 800 000 ID-kaarti, seal hulgas digi-ID-d ning e-residendi- ja elamisloakaarti. Turvarisk ei puuduta mobiil-ID-d ega enne 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID- kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Senise teadaoleva teabe kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud. Praeguseks on suletud ID- kaardi avalike võtmete andmebaas, kuna ilma avalikku võtit teadmata ei ole võimalik antud turvariski kaardi ründamiseks kasutada.

Tagasi üles