Tallinna Sadama üheksa kuu puhaskasum oli 26,8 miljonit eurot

Tallinna Sadam

FOTO: Eero Vabamägi

AS Tallinna Sadama üheksa kuu puhaskasum vähenes suurenenud tulumaksukohustuse tõttu aastaga 11,4 protsenti 26,8 miljonile eurole, kogutulud kasvasid samas 99,3 miljoni euroni.

Tallinna Sadama üheksa kuu puhaskasum vähenes aastaga 11,4 protsendi võrra 26,8 miljonile eurole, mis tulenes dividendide tulumaksukulu ja finantskulu suurenemisest vastavalt 3,3 ja 1 miljoni euro võrra, selgub ettevõtte üheksa kuu vahearuandest.

Dividendide tulumaksukulu kasvas seoses väljakuulutatud dividendide suurenemisega ning finantskulu seoses ehitatud reisiparvlaevade valmimisega, millele eelnenud ehituseaegse perioodi intressikulu kapitaliseeriti.

Tallinna Sadama üheksa kuu müügitulu oli tänavu 83,3 miljonit eurot, mida on 10,1 protsenti mullusest enam. Ettevõtte kogutulu oli aga 99,3 miljonit eurot, tingituna 16 miljonist eurost muudest teenitud tuludest. Kogutulu on seega aastaga kasvanud 29 protsenti.

Üheksa kuuga on läbi AS-i Tallinna Sadam sadamate liikunud 14,3 miljonit tonni kaupa, mida on 9 protsenti mullusest vähem. Vähenemine toimus vedellasti mõjul, samas kui teiste lastiliikide mahud aastavõrdluses mõnevõrra kasvasid.

Teenindatud reisijate arv on aastaga kasvanud 4,3 protsendi võrra 8,2 miljoni reisijani. Eelkõige kasvas reisijate arv Tallinn-Helsingi liinil, kuid ka kruiisireisijate osas ja Tallinn-Stockholm liinil. Reisijate arv ei sisalda tütarettevõtte OÜ TS Laevad mandri ja suursaarte vahel teenindatud reisijaid.

AS-i Tallinna Sadam kontserni kuuluvad lisaks emaettevõtjale veel tütarettevõtjad OÜ TS Energia, OÜ TS Shipping ja OÜ TS Laevad ning ühisettevõtja AS Green Marine.

Tagasi üles