PILDID: Eesti esimene suur puidupartii saadeti mere kaudu Hiinasse

Möödunud nädalavahetusel läks Transiidikeskuse üldkaubaterminalist esimene kaubalaev nimega Kraszewski puiduga Hiinasse, Lanshani sadamasse.

Kaubaomanik ja eksportöör on eesti firma Westwood Group OÜ, tegemist on kõige suurema puitu vedav alusega, mis on kunagi sisenenud Muuga sadamasse. Puidupartii suurus oli 30 000 tonni. Transiidikeskuse juhatuse esimehe Vladimir Popovi sõnul enne esimese kaubalaeva saatmist Hiinasse eelnesid hiina partneritega pikad eelläbirääkimised.

«Me viisime läbi meie terminalis rida kohtumisi. Meie partnerid uurisid põhjalikult meie terminali tehnilisi võimalusi ning kogemusi, eriline huvi tekkis nendel meie innovaatiliste lahenduste suhtes,» ütles Popov. Kui lähtuda sellele aastale planeeritud näitajatest,  siis võimaldab antud projekt oluliselt suurendada terminali kaubakäivet.

«Tänu Westwood Group OÜ koostööle Hiina partneritega peaks meie üldkauba terminali aastane kaubakäive kasvama 180 000 tonni võrra. See on oluline number, kui arvestada, et 2017. aasta terminali planeeritud kaubakäive kogumaht on ca 1 miljon tonni,» selgitas Popov.

Laeva laadimine algas oktoobri lõpus. Järgmine laev, samuti 30 000-tonnise puidulastiga, läheb Hiinasse käesoleva aasta lõpus. Edaspidi plaanitakse laevu saata umbes iga kahe kuu tagant. Laeva maksimaalne kandevõime on 30 300 tonni, pikkus on 200 meetrit.

Transiidikeskuse AS on Eesti spetsialiseeritud konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadamas. Westwood Group OÜ on eesti kapitalil põhinev firma, Eesti turul tegutseb Westwood Group OÜ alates 2012. Transiidikeskuse ja Westwood Group OÜ vaheline koostöö kestab 5 aastat.

Tagasi üles