Moskva Panga endised juhid kuulutati rahvusvaheliselt tagaotsitavaks

Moskva Panga endine president Andrei Borodin.

FOTO: SCANPIX

Moskva Panga endine president Andrei Borodin ning tema asetäitja Dmitri Akulinin kuulutati rahvusvaheliselt tagaotstavaks, sest mehed hoiavad juurdlusest kõrvale, vahendab lenta.ru.

Kui varem on spekuleeritud, et mehed asuvad Londonis, siis nüüd kinnitas Borodin Ria Novostile telefonitsi, et on sealt lahkunud, kuid keeldus oma asukohta täpsustamast.

Borodin ja Akulinin kõrvaldati kohtu otsusega Moskva Panga juhtimisest selle aasta aprillis. Uurimisorganite huvi puudutab ligi 13 miljardi rubla suurust laenu, mis lõpuks jõudis väidetavalt endise Moskva linnapea Juri Lužkovi naise Jelena Baturina firma Inteko arvetele. Kohtuasi raha riisumisest Moskva linnavalitsuse kontrolli all olevast pangast algatati 2010. aasta lõpus. Kahtluste järgi on 12,7 miljardit rubla jõudnud mitme vahetehingu kaudu Baturinale kuuluva ehitusfirmani Intekon, mis tasus sellega Moskvas ostetud kruntide eest. Igatahes said mehed võimu kuritarvitamise süüdistuse.

Varem panga 20-protsendi aktsiate omanik Borodin lahkus kriminaaluurimise eest Venemaalt Londonisse aprilli alguses ning üsna peatselt järgnes talle ka asetäitja Akulinin.

Moskva Panga aktsionäride hääletasid Borodini panga presidendi kohalt maha 21.aprilli erakorralisel üldkoosolekul.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles